HENKILÖT


Asiakaspalvelu

static1.squarespace.com.png

Katja Tyyskänen
Palvelupäällikkö, Perintä
puh 010 567 8833
katja.tyyskanen@certum.fi

Katja vastaa Certumin perintäpalveluista. 

Jenna_web.jpg

Jenna Tammelin
Talousassistentti
puh 010 567 8832
jenna.tammelin@certum.fi

Certum asiakaspalvelu, laskutuspalvelut ja maksuvalvonta.

female.png

Jaana Tamminen
Asiakaspalvelu
puh 010 567 8822
jaana.tamminen@certum.fi

Certum asiakaspalvelu.


Taloushallintopalvelut

CJ0B4001.jpg

Hannele Knaapila
Palvelupäällikkö, tilitoimisto
puh 010 567 8812
hannele.knaapila@certum.fi

Hannele vastaa tilitoimistopuolen kirjanpitopalveluista. Hannelen vahva osaaminen on koko tiimin ja asiakkaiden käytössä.

Petja Huovila
Pääkirjanpitäjä, Tampere
puh 010 567 8826
petja.huovila@certum.fi

Petja toimii Tampereen toimipisteen pääkirjanpitäjänä. Hänellä on laaja kokemus eri kokoisista ja eri toimialan yrityksistä.

Daniel2_web.jpg

Daniel Byggningsbacka
Kirjanpitäjä, KLT, Vaasa
puh 010 567 8825
daniel.byggningsbacka@certum.fi

Daniel kuuluu Certum talouspäällikkötiimiin. Sertifioitu osaaminen on koko tiimin ja asiakkaiden käytössä.

 

Sanna_web.jpg

Sanna Hietamäki
Kirjanpitäjä, käyttöönotto, koulutus ja neuvonta, Vaasa
puh 010 567 8829
sanna.hietamaki@certum.fi

Sanna vastaa Certumin kirjanpito järjestelmien asiakaskoulutuksesta ja neuvonnasta.

KirsiK_web.jpg

Kirsi Katajamäki
Palvelusihteeri, Käyttöönotto, Vaasa
puh 010 567 8835
kirsi.katajamaki@certum.fi

Kirjanpidon käyttöönotto ja asiakaspalvelu.


Ohjelmistot

Jukka2_web.jpg

Jukka Pelander
Palveluvastaava
puh 010 567 8814
jukka.pelander@certum.fi

Jukka vastaa omasta ohjelmistotuotannosta, rajapinnoista (API) ja eri järjestelmien välisistä integroinneista.

Juha_web.jpg

Juha Veijalainen
Ohjelmistosuunnittelija, Tampere
juha.veijalainen@certum.fi

Certum ohjelmistojen kehittäminen.

 

 

 


Hallinto

Rami3_web.jpg

Rami Kolkka
Certum konsernin toimitusjohtaja
puh 010 567 8815
gsm 044 556 4882
rami.kolkka@certum.fi

Rami vastaa liiketoiminnan kehittämisestä, yhteistyökump-paneista, haastavista asiakasprojekteista ja kuuluu talouspäällikkötiimiin. Taloudellistekninen osaaminen on koko tiimin ja asiakkaiden käytössä.

Jussi4_web.jpg

Jussi Pöntinen
HPJ, Myyntijohtaja
puh 010 567 8811
gsm 046 810 8280
jussi.pontinen@certum.fi

Jussi vastaa asiakashankinnasta, sijoittajasuhteista ja asiakasprojekteista. Jussi osallistuu aktiivisesti liiketoiminnan kehittämiseen sekä etsii uusia yhteistyökumppaneita.

 

Tony4_web.jpg

Tony Kuusiniemi
Talousjohtaja, Vaasa
puh 010 567 8813
gsm 050 343 4595
tony.kuusiniemi@certum.fi

Tony vastaa rahoituspalveluista. Hän toimii myös kirjanpitotiimin asiantuntijana, tekee mm. asiakkaille yritysten arvonmäärityksiä ja on luonnollisesti myös osa Certum talouspäällikkötiimiä.